Zmarzlik ze złotym medalem Canal+ Online IMP. O srebrze rozstrzygnął bieg dodatkowy

04.09.2023 22:14
Zmarzlik ze złotym medalem Canal+ Online IMP. O srebrze rozstrzygnął bieg dodatkowy

Fot. Patryk Kowalski

Bartosz Zmarzlik po raz trzeci z rzędu zdobył tytuł Indywidualnego Mistrza Polski. Zawodnik PLATINUM MOTORU Lublin w poniedziałkowy wieczór w Łodzi przypieczętował złoty medal już w trakcie zawodów. Drugie miejsce w klasyfikacji generalnej wywalczył Maciej Janowski, a podium uzupełnił Patryk Dudek.

Inauguracja gonitwa zawodów padła łupem Przemysława Pawlickiego, który na dystansie wyprzedził Patryka Dudka. Swoje biegi w pierwszej serii startów zwyciężyli również Janusz Kołodziej, Jarosław Hampel oraz Krzysztof Buczkowski.

Kapitan PLATINUM MOTORU Lublin w wyścigu piątym sięgnął po drugą wygraną tego dnia. Na zwycięską ścieżkę wkroczył także Bartosz Zmarzlik, który uciekł rywalom w klasyfikacji generalnej. Po dwóch seriach startów niepokonanym zawodnikiem był również Janusz Kołodziej z FOGO UNII Leszno.

Trzykrotny mistrz świata był coraz bliżej przypieczętowania tytułu. Z kolei Patryk Dudek zbliżył się do drugiego Macieja Janowskiego, a podium gonił także Jarosław Hampel.  Zmarzlik kwestię złotego medalu rozstrzygnął w piętnastej odsłonie dnia, przejeżdżając linię mety na pierwszej pozycji.

Pozostali mogli liczyć także jedynie na srebrny lub brązowy krążek. Kluczowy w tej sprawie okazał się bieg nr 17, w którym zawodnik FOR NATURE SOLUTIONS KS APATORA Toruń zdobył dwa punkty, a Janowski dojechał bez zdobyczy. Po rundzie zasadniczej skład podium CANAL+ Online Indywidualnych Mistrzostw Polski był znany.

W wyścigu ostatniej szansy pod taśmą spotkali się Oskar Fajfer, Jarosław Hampel, Patryk Dudek oraz Kacper Woryna. Dobrym startem popisał się wychowanek ENEA FALUBAZU, który wraz z kapitanem lublinian wjechał do finału. W nim Janusz Kołodziej pomknął po trzy punkty. Drugie miejsce przypadło Bartoszowi Zmarzlikowi, a trzecie Patrykowi Dudkowi.

W związku z tym o srebrnym medalu cyklu rozstrzygnąć miał bieg dodatkowy. Maciej Janowski lepiej wystartował i nie dał szans próbującemu wszystkiego Dudkowi. Po przekroczeniu linii mety mógł świętował zdobycie drugiego miejsca CANAL+ Online Indywidualnych Mistrzostw Polski.

Wyniki (za WP SportoweFakty):

 1. Janusz Kołodziej – 16 pkt (+ 1. miejsce w fianle)
 2. Bartosz Zmarzlik – 16 pkt (+ 2. miejsce w finale)
 3. Patryk Dudek – 10 pkt (+ 3. miejsce w finale)
 4. Jarosław Hampel – 11 pkt (+ 4. miejsce w finale)
 5. Oskar Fajfer – 11 pkt
 6. Kacper Woryna – 9 pkt
 7. Maciej Janowski – 8 pkt
 8. Szymon Woźniak – 8 pkt
 9. Przemysław Pawlicki – 8 pkt
 10. Krzysztof Buczkowski – 7 pkt
 11. Wiktor Lampart – 6 pkt
 12. Jakub Miśkowiak – 6 pkt
 13. Dominik Kubera – 4 pkt
 14. Wiktor Jasiński – 4 pkt
 15. Piotr Pawlicki – 2 pkt
 16. Mateusz Świdnicki – 0 pkt

TOP 5 klasyfikacji generalnej:

 1. Bartosz Zmarzlik – 50 pkt
 2. Maciej Janowski – 35+3 pkt
 3. Patryk Dudek – 35+2 pkt
 4. Jarosław Hampel – 30 pkt
 5. Janusz Kołodziej – 27 pkt

Tekst: Bartosz Glapiak
Foto: Patryk Kowalski

newsletter

Privacy Policy.
© Ekstraliga Żużlowa sp z o.o.
 • FIM
 • PZM
Our social media
Download the official mobile app
Language
EN