ZOOLESZCZ GKM Grudziądz bez szans przy Alejach Zygmuntowskich

26.05.2023 20:15
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz bez szans przy Alejach Zygmuntowskich

Fot. Zuzanna Kloskowska

PLATINUM MOTOR Lublin z kolejnym triumfem na swoim koncie. Gospodarze pewnie pokonali ZOOLESZCZ GKM Grudziądz 55:35. Najlepszym zawodnikiem miejscowych był Bartosz Zmarzlik (14), natomiast Max Fricke (14) był najjaśniejszym punktem grudziądzan. Mateusz Cierniak (83,10%) kolejny raz zwyciężył w głosowaniu Red Bull Juniorskie Asy.

Pierwszą serię startów otworzył Jarosław Hampel, który szybko wysunął się na prowadzenie i nie oddał go do samego końca. Fantastyczne widowisko stworzył Max Fricke w 3. biegu. Doskonały atak po zewnętrznej pozwolił na minięcie lubelskich zawodników i triumf przy Alejach Zygmuntowskich.

W 5. biegu gospodarze wysunęli mocny cios w postaci podwójnego zwycięstwa za sprawą Jacka Holdera i Fredrika Lindgrena. Pozostałe dwie gonitwy zakończyły się remisami. W 9. odsłonie zmagań w Lublinie zdecydowane zwycięstwo Jarosława Hampela. Nicki Pedersen na drugim łuku pierwszego okrążenia stracił panowanie nad motocyklem i nie był w stanie kontynuować dalej jazdy.

PLATINUM MOTOR w 11. wyścigu przybliżył się do zwycięstwa, meldując się na mecie na dwóch pierwszych pozycjach. Kropkę nad “i” gospodarze postawili chwilę potem, przywożąc remis w 12. biegu.

Pierwszy bieg nominowany był pokazem sił Jacka Holdera, z kolei defekt dotknął Fredrika Lindgrena. Na koniec meczu, podwójne zwycięstwo dowiozła para Bartosz Zmarzlik i Mateusz Cierniak.

Pełna relacja z meczu TUTAJ

Paulina Wiśniewska

 

 

newsletter

Privacy Policy.
© Ekstraliga Żużlowa sp z o.o.
  • FIM
  • PZM
Our social media
Download the official mobile app
Language
EN