Kaczmarek: Trener to mój dobry duch, a dodatkowo kolega i autorytet (wywiad)

Fot. Zuzanna Kloskowska

Daniel Kaczmarek w listopadzie został nowym zawodnikiem H. SKRZYDLEWSKA ORŁA Łódź. W rozmowie dla oficjalnej strony klubu, m.in. wrócił wspomnieniami do występów na łódzkim torze i oczekiwaniach przed sezonem w METALKAS 2. Ekstralidze.

Staram się zawsze znaleźć chwilę, aby podejść po meczu do trybun, przygotowuję przed sezonem jakieś zdjęcia do rozdawania i inne gadżety. To jest wspólny interes polegający na promocji naszego sportu. Dlaczego bym miał tego nie robić? To część mojej pracy i sprawia mi to frajdę. Wsparcie fanów drużyny jest niezwykle ważne i mocno na to liczę w Łodzi – odpowiedział Daniel Kaczmarek na pytanie dotyczące podejścia do kibiców.

Odkąd powstał nowy tor w Łodzi to myślałem żeby tutaj jeździć. Wbrew temu co mówisz, tutaj trzeba mieć szybki motocykl, bo jest dużo możliwości walki na dystansie. To nie jest Gdańsk, gdzie po wygraniu startu dajesz dwie „szpryce” rywalowi i jest pozamiatane. Mogę zdradzić, że były nawet wcześniej rozmowy na temat mojego ewentualnego przejścia do Orła. Nie zagłębiamy się w ich szczegóły. Rzeczywiście start był od początku kariery moją mocną stroną, ale w ostatnim okresie znacznie poprawiłem jazdę na dystansie. Bardzo mi w tym pomógł dwa lata temu Maciej Jąder… – zaznaczył żużlowiec.

Pełny wywiad dostępny jest TUTAJ