Lech Kędziora pozostanie trenerem WŁÓKNIARZA na kolejne dwa sezony

Fot. Patryk Kowalski

Częstochowski klub poinformował, że na stanowisku trenera zespołu pozostanie Lech Kędziora. Współpraca będzie obowiązywać na kolejne dwa sezony PGE Ekstraligi.

Dla doświadczonego szkoleniowca nadchodzące kampanie 2023 i 2024 będą już trzecim i czwartym sezonem spędzonym pod Jasną Górą. W swojej pierwszej przygodzie w 2017 roku, Lech Kędziora razem z Włókniarzem wywalczył 5. miejsce. Po krótkiej przerwie powrócił na ławkę trenerską i w minionych rozgrywkach zdobył brązowy medal Drużynowych Mistrzostw Polski.

W rundzie zasadniczej ZIELONA-ENERGIA.COM WŁÓKNIARZ wywalczyli 24 „oczka”. W kontekście całego sezonu podopieczni Kędziory szczególnie dobrze spisywali się na domowym torze, gdzie zanotowali jedynie 2 porażki, jednocześnie osiągając najlepszy wynik w PGE Ekstralidze pod względem wywalczonych bonusów (6).

Lech Kędziora starty na żużlu rozpoczął w 1978 roku w GKM-ie Grudziądz. Barw tego zespołu bronił niemal przez całą karierę, czyli do 1991 roku, z przerwą na występy w Ostrovii Ostrów w sezonie 1986. Jego największych sukcesem był awans do finału Indywidualnych Mistrzostw Polski na torze w Gorzowie Wielkopolskim w 1984 roku.

Po zakończeniu kariery zawodniczej był trenerem m.in. w GKM-ie Grudziądz, Starcie Gniezno, Polonii Piła, Wybrzeżu Gdańsk, Gwardii Warszawa, Orle Łódź oraz Polonii Bydgoszcz.