Mariusz Staszewski o tym, jak ARGED MALESA Ostrów Wlkp. szykuje się do sezonu

Fot. Anna Kłopocka

ARGED MALESA Ostrów Wlkp. to jeden z tych klubów w METALKAS 2. Ekstralidze, które po sezonie 2023 musiały dokonać wielu roszad w składzie. Jak się okazało, w drużynie został tylko Tobiasz Musielak i juniorzy. Trener zespołu – Mariusz Staszewski, będzie zatem musiał się sporo napracować, aby na nowo poukładać sobie drużynę. Jakie ma na to sposoby?

Klub z Ostrowa słynie przede wszystkim z pracy z juniorami. W połowie stycznia, młodzieżowcy ARGED MALESY Ostrów Wlkp. udali się na obóz przygotowawczy wraz ze sztabem szkoleniowym do Szklarskiej Poręby. Jak spędzali tam czas? – Na pewno pracowicie. Zaczynaliśmy o 7:30 rozruchem, później narty, sala, siłownia, a na koniec sauna i tak cztery treningi dziennie, więc było co robić – powiedział Staszewski w rozmowie dla ekstraliga.pl.

Nasza młodzież nie próżnowała i bardzo ciężko pracowała podczas obozu, po to aby być jak najlepiej przygotowanym do…

Posted by TŻ Ostrovia on Monday, January 22, 2024

Wiele klubów, począwszy od Krajowej Ligi Żużlowej po PGE Ekstraligę organizuje kilkudniowe zgrupowania również z kadrą seniorów, jednak wiemy, że w tym roku ARGED MALESA rezygnuje z takiego rozwiązania. Zamiast obozu w ośrodku położonym z dala od miasta w którym jeżdżą, zawodnicy spotkają się już w Ostrowie. – Planujemy tutaj u nas taki tygodniowy zjazd integracyjny przed sezonem – tłumaczył trener drużyny.

Kiedy w takim razie odbędą się pierwsze treningi i czy klub ma zamiar szukać cieplejszej pogody w innej części Europy? – Właściwie to do tej pory nie było takiej potrzeby, bo zawsze na tyle szybko wyjeżdżamy u siebie na tor, że nie było to niezbędne, aczkolwiek jeśli zajdzie taka potrzeba, żeby szukać innego toru, to będziemy myśleć awaryjnie na wiosnę. Nie potrzebny jest miesiąc jazdy. Tak naprawdę 2-3 tygodnie w zupełności wystarczą. Myślę, że jeśli wyjedziemy na tor mniej więcej w połowie marca, to powinno nam wystarczyć – powiedział 49-latek.

Czy na obiekcie w Ostrowie trwają obecnie jakieś prace związane ściśle z przygotowaniami do sezonu? – Jeszcze nie, ale nie będzie nam to przeszkadzało w przygotowaniu treningów – zakończył Mariusz Staszewski.

Marcin Rusewicz