Mikkel Michelsen wycofał się z GP Szwecji w Malilli

Fot. Ewelina Włoch-Wrońska

Aktualny Indywidualny Mistrz Europy, Mikkel Michelsen podjął decyzję o wycofaniu się z  z Kaeser FIM Speedway GP of Sweden, które odbędzie się w najbliższą sobotę (17 września) w Malilli. W miejsce Duńczyka wystąpi jego rodak, Mads Hansen.

Pełniący rolę pierwszego rezerwowego Łotysz, Andzejs Levedevs zastępuje kontuzjowanego Andersa Thomsena. Drugim rezerwowym jest Jakub Miśkowiak, który jednak nie może pojechać w sobotnich zawodach z powodu kontuzji ręki. W związku z tym w miejsce Mikkela Michelsena, który wycofał się z zawodów z powodu urazu kostki doznanego na próbie toru przed pierwszym meczem w półfinale PGE Ekstraligi w Toruniu pojedzie jego rodak, Mads Hansen.

Podczas 8. rundy tegorocznego cyklu FIM Speedway Grand Prix w Vojens Michelsen zajął 8. miejsce. W rundzie zasadniczej Duńczyk uzbierał na swoim koncie 11 punktów w 5 startach, co dało mu 4. miejsce (za Patrykiem Dudkiem, Bartoszem Zmarzlikiem i Jasonem Doylem) przed półfinałami. W wyścigu o awans do finału Michelsen przyjechał jednak na metę jako ostatni i ostatecznie zdobył 9 punktów do klasyfikacji generalnej FIM SGP.

W niedzielę Duńczyk wystąpił jeszcze w Gorzowie w pierwszym meczu finałowym PGE Ekstraligi, w którym w 4 startach zdobył 4 punkty i 1 bonus. W poniedziałek jednak Duńczyk poddał się kontroli lekarzy, którzy doradzili mu, aby wycofał się z turnieju GP w Malilli. Żużlowiec o decyzji poinformował za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Kaeser FIM Speedway GP of Sweden zaplanowano na sobotę, 17 września, na godz. 19:00. Spośród Polaków pojadą: Bartosz Zmarzlik, Patryk Dudek, Maciej Janowski i Paweł Przedpełski. Transmisja z zawodów będzie dostępna w Eurosport Extra na platformie player.pl.