Passa zostanie podtrzymana? – zapowiedź finału FIM Speedway of Nations 2

Fot. Patryk Kowalski

Trzeci dzień zmagań na torze w duńskim Vojens zarezerwowany jest tym razem dla najlepszych juniorów na świecie, którzy stoczą batalię o tytuł najlepszej żużlowej, młodzieżowej reprezentacji globu. Premierowa odsłona FIM SoN 2 rozpocznie się w piątek (29 lipca) o godz. 19:00, a transmisja w Eurosport 1 i Eurosport Extra.

Na torze rywalizować będzie siedem reprezentacji, wśród których nie mogło zabraknąć młodzieżowej reprezentacji Polski w składzie: Jakub Miśkowiak, Mateusz Cierniak oraz Wiktor Przyjemski.

W gronie faworytów do zwycięstwa w SoN2, oprócz reprezentacji Polski, są z pewnością gospodarze zawodów. Hans Nielsen, menadżer Duńczyków, postawił na lokalnych, sprawdzonych zawodników: Benjamina Basso, Jonasa Knudsena (zawodnicy Sønderjylland Elite Speedway) oraz bardzo dobrze spisującego się w barwach drugoligowego Optibet Lokomotiv Daugavpils – Kevina Juhla Pedersena.

Ostatnie lata to dominacja reprezentacji Polski, która to w ramach Drużynowych Mistrzostw Świata Juniorów do lat 21 jest niepokonana od 2014 roku. Ubiegłoroczny triumf w Bydgoszczy przypieczętowała drużyna prowadzona przez Rafał Dobruckiego w składzie Wiktor Lampart, Jakub Miśkowiak, Mateusz Cierniak.

Czy Polacy sięgną po 15. tytuł mistrzowski i osiągną ten sukces po raz dziewiąty z rzędu? LIVE odbędzie się w Eurosport 1 oraz dodatkowo na kanale Eurosport Extra na platformie Player.pl.

Składy na Finał Speedway of Nations 2 w Vojens (29.07, godz. 19:00):

Australia

 1. Keynan Rew (C)
 2. Fraser Bowes
 3. James Pearson

Łotwa

 1. Francis Gusts (C)
 2. Ricards Ansviesulis
 3. Ernests Matjusonoks

Polska

 1. Wiktor Przyjemski
 2. Jakub Miskowiak (C)
 3. Mateusz Cierniak

Wielka Brytania

 1. Tom Brennan (C)
 2. Drew Kemp
 3. Leon Flint

Dania

 1. Benjamin Basso (C)
 2. Kevin Juhl Pedersen
 3. Jonas Knudsen

Czechy

 1. Jan Kvech (C)
 2. Petr Chlupac
 3. Daniel Klima

Szwecja

 1. Gustav Grahn (C)
 2. Casper Henriksson
 3. Philip Hellstrom-Bangs

Rafał Borek