Patryk Dudek „królem” bonusów

Żużlowiec FOR NATURE SOLUTIONS APATOR Toruń, Patryk Dudek to zawodnik, który w sezonie 2022 PGE Ekstraligi zdobył najwięcej punktów bonusowych. Polak uzbierał na swoim koncie w 120 biegach, aż 26 takich punktów.

Indywidualny Wicemistrz Świata 2017 w sezonie 2022 wystartował w 120 biegach. W 26 z nich przywoził na metę punkt bonusowy. Na drugim miejscu w klasyfikacji zawodników z największą liczbą bonusów uplasowało się 4 zawodników. Byli to: Mateusz Świdnicki (zielona-energia.com WŁÓKNIARZ Częstochowa), Bartosz Smektała (zielona-energia.com WŁÓKNIARZ Częstochowa), Maksym Drabik (MOTOR Lublin) i Paweł Przedpełski (FOR NATURE SOLUTIONS APATOR Toruń). Należy jednak wziąć pod uwagę zróżnicowaną liczbę startów tych zawodników na przestrzeni minionych rozgrywek. Świdnicki na zdobycie 24 bonusów potrzebował 78 startów, natomiast Przedpełski 113 biegów. Szóste miejsce zajął „król” bonusów sezonu 2021, Kacper Woryna (22). Kolejne lokaty zajęli: Mateusz Cierniak z MOTORU Lublin i Robert Lambert z FOR NATURE SOLUTIONS APATORA Toruń (obaj po 21 punktów bonusowych) oraz Frederik Lindgren, Tai Woffinden i Dominik Kubera (wszyscy trzej po 20 bonusów). W sezonie 2022 60 żużlowców zdobywało punkty bonusowe.

W sezonie 2021 w najlepszej żużlowej lidze na świecie najwięcej  punktów bonusowych, za które klub był zobligowany do wypłacenia wynagrodzenia zdobył Kacper Woryna z zielona-energia.com WŁÓKNIARZA Częstochowa. Polak w swoich 59 biegach „zgarnął” 22 punkty bonusowe. Łącznie w całym sezonie punkty bonusowe zdobywało 66 żużlowców. Dwa lata temu, w sezonie 2020 najwięcej bonusów zdobył startujący wówczas dla FOGO UNII Leszno Jaimon Lidsey. Australijczyk na zdobycie 24 punktów bonusowych potrzebował 75 biegów. Wówczas 61 zawodników zapisało na swoim koncie przynajmniej 1 punkt bonusowy.

Więcej statystyk TUTAJ.