PGE IMME im. Z. Plecha: Bartosz Zmarzlik ponownie zawalczy o wygraną

Fot. Zuzanna Kloskowska

Już 2 kwietnia odbędzie się kolejna odsłona PGE Indywidualnych Międzynarodowych Mistrzostw Ekstraligi im. Zenona Plecha na toruńskiej Motoarenie. Jednym z faworytów do zwycięstwa jest dwukrotny mistrz Świata Bartosz Zmarzlik, który stanął na najwyższym miejscu podium tych zawodów dwukrotnie – w 2019 i 2020 roku.

Żużlowiec startujący w barwach MOJE BERMUDY STALI Gorzów wywalczył podczas PGE IMME już w sumie cztery medale — dwa złote i dwa brązowe. W 2021 roku, po tym, jak wygrywał przez poprzednie dwa lata, został zdetronizowany przez Jasona Doyle’a (14). Drugie miejsce zajął wtedy Janusz Kołodziej (13), a Zmarzlik (13) tym razem cieszył się z brązu.

Niemniej jednak, wychowanek gorzowskiego klubu miał teraz najwyższą średnią biegową w sezonie 2021 (2.649), tuż za nim w tabeli znajduje się Maciej Janowski (2.582). Co ciekawe, Zmarzlik jest niekwestionowanym rekordzistą rozgrywek pod względem liczby wygranych biegów oraz zdobytych punktów łącznie – jako pierwszy do mety dojechał szesnaście razy, a na swoim koncie ma 87 „oczek”. W tegorocznej edycji na pewno będzie starał się odzyskać tytuł najlepszego zawodnika PGE Ekstraligi.

Aleksandra Szymaniak