Poznaj bliżej świat miniżużla (1): Krzysztof Harenadrczyk i jego wyjątkowa kariera

Fot. Patryk Kowalski

Mini żużel to świat pełen pasji, szybkości i adrenaliny, gdzie adepci sportu żużlowego stawiają pierwsze kroki w tym sporcie. W tej niezwykłej dyscyplinie wyróżnia się postać Krzysztofa Harendarczyka – utalentowanego mini żużlowca, który swoją wyjątkową karierę zbudował na nieposkromionej pasji do żużla.

Krzysztof Harendarczyk, utalentowany miniżużlowiec, zbudował imponującą karierę na determinacji i pasji do sportu. Jego osiągnięcia, w tym tytuły mistrzowskie, są rezultatem wytrwałej pracy na torze. Zapatrzenie w idola, Bartosza Zmarzlika, i marzenie o zwycięstwie w Indywidualnych Mistrzostwach Świata w klasie 250cc pokazują, jak ambitne są jego cele. Harendarczyk nieustannie dąży do doskonalenia, nie tracąc z oczu swojej miłości do żużla.

Agata Krasek (ekstraliga.pl): Pomimo młodego wieku masz na swoim koncie bogatą liczbę osiągnięć. Jakie dokładnie wywalczyłeś tytuły?

Krzysztof Harendarczyk: W mojej karierze na miniżużlu udało mi się zdobyć tytuły tj.: Indywidualny Mistrz Europy, Indywidualny Mistrz Polski, Parowy Mistrz Polski, Drużynowy Mistrz Polski, Vicemistrz Pucharu Polski, najlepiej punktujący Reprezentacji Polski 85cc.

Co skłoniło cię do rozpoczęcia kariery w miniżużlu?

Fascynacją do motoryzacji zaraził mnie mój tata. Przez jakiś czas trenował żużel, a potem zaczął jeździć na motorach turystycznych.

Jaki był twój najbardziej ekscytujący wyścig lub moment na torze?

Jak się nie mylę, to Indywidualny Puchar Polski w Bydgoszczy. Ścigałem się wtedy z Maksymilianem Pawełczakiem. Walczyliśmy o każdy punkt z Polonią Bydgoszcz.

Spotkanie na Szczycie💪🤍💚, 🤍💙

Posted by Krzysztof Harendarczyk SIWY #118 on Saturday, December 16, 2023

Jak radzisz sobie ze stresem przed wyścigiem? Masz jakieś szczególne przygotowania lub rytuały?

Jakiegoś wielkiego stresu nie ma. Przed zawodami słucham muzyki i robię rozgrzewkę przed zawodami...

Jakie są twoje cele w żużlu na najbliższe lata?

Myślę że w klasie 250cc, w której zaczynam przygodę od nadchodzącego sezonu, będę chciał wygrać Indywidualne Mistrzostwa Świata.

Kto jest twoim największym wzorem w żużlu i dlaczego?

Wzoruje się na Bartoszu Zmarzliku, bo według mnie jest po prostu najlepszym z najlepszych. Jest wzorem do naśladowania.

 Co uważasz za najtrudniejszą część jazdy na miniżużlu i jak się z nią mierzysz?

Uważam, że ilość treningów i ćwiczeń to chyba  najcięższa rzecz w żużlu.