Prawie pół miliona widzów finałowego meczu PGE Ekstraligi

Fot. Marcin Karczewski

Świetna oglądalność drugiego spotkania finałowego żużlowej PGE Ekstraligi. Decydujące starcie najlepszej żużlowej ligi świata pomiędzy BETARD SPARTĄ Wrocław, a PLATINUM MOTOREM Lublin w CANAL+ Sport 5 oraz w serwisie streamingowym CANAL+ Online przyciągnęło przed ekrany prawie 500 000 widzów!

W niedzielę 24 września poznaliśmy mistrza PGE Ekstraligi – najlepszej żużlowej ligi świata. Po dwóch wygranych meczach finałowych to zespół PLATINUM MOTORU Lublin wywalczył złote medale w sezonie 2023. Zawodnicy z Lubelszczyzny w obu pojedynkach okazali się lepsi od BETARD SPARTY. Pierwszy mecz zakończył się wygraną mistrzów 51:39, a rewanż we Wrocławiu to już bezdyskusyjne zwycięstwo 55:35.

Najlepsza drużyna rundy zasadniczej, BETARD SPARTA Wrocław, mimo ogromnych kłopotów kadrowych spowodowanych problemami zdrowotnymi swoich liderów Macieja Janowskiego, Taia Woffindena oraz Artema Laguty walczyła do ostatniego biegu i pokazała ogromny hart ducha. Obie ekipy zafundowały kibicom prawdziwy żużlowy spektakl, który przyciągnął przed ekrany telewizorów oraz urządzeń mobilnych prawie 500 000 widzów!

Niewiele mniejszym zainteresowaniem cieszył się pomeczowy Magazyn PGE Ekstraligi. Daria Kabała-Malarz wraz ze stałymi ekspertami CANAL+ Krzysztofem Cegielskim, Markiem Cieślakiem oraz Leszkiem Demskim gościli w studiu znamienite, żużlowe osobistości m.in. Bartosza Zmarzlika czy Macieja Janowskiego. W magazynie pojawił się również prezes PLATINUM MOTORU, Jakub Kępa, który potwierdził odejście z klubu Jarosława Hampela. 41-latek na przestrzeni czterech sezonów spędzonych w Lublinie dwukrotnie cieszył się ze złota, a raz ze srebra Drużynowych Mistrzostw Polski.

To nie koniec żużlowych emocji. Na kibiców speedway’a w CANAL+ Sport 5 oraz w serwisie streamingowym CANAL+ Online czekają jeszcze finałowe dwumecze w pierwszej oraz drugiej lidze. Na zapleczu PGE Ekstraligi o zwycięstwo rywalizować będą ze sobą zespoły ROW-u Rybnik oraz ENEA Falubazu Zielona Góra. W finale drugiej ligi zmierzą się natomiast TEXOM STAL Rzeszów oraz ULTRAPUR START Gniezno.

Dodatkowo CANAL+ zaprasza na kolejną, serialową podróż po świecie żużla. Już 1 października w serwisie streamingowym CANAL+ Online kibice będą mogli zagłębić się w życie jednego z najwybitniejszych polskich zawodników, Bartosza Zmarzlika. Premiera pierwszego odcinka produkcji „Bartosz Zmarzlik. Taśma Prawdy” dostępna będzie wyłącznie w serwisie streamingowym CANAL+ Online. Warto wspomnieć, że to nie jedyna propozycja CANAL+ dla kibiców żużla na zimowe wieczory. Kolejnym serialem, który swoją premierę będzie mieć pod koniec października, jest produkcja „Nicki Pedersen. Ostatni gladiator”. W maju 2022 roku Pedersen uległ poważnemu wypadkowi, po którym jego dalsza kariera stanęła pod znakiem zapytania. Teraz fani będą mogli z bliska prześledzić tę trudną drogę do powrotu na tor, a także zmagania duńskiego mistrza świata w sezonie 2023.