Problemy w Gorzowie. Wicelider ze zwycięstwem we Wrocławiu? (zapowiedź #TORGOR i #WROCZE)

Fot. Łukasz Trzeszczkowski

Po emocjonującym, piątkowym meczu w Lesznie, przyszła pora na dwa kolejne mecze ćwierćfinałowe PGE Ekstraligi w sezonie 2022. Jako pierwsi w szranki staną żużlowcy z Torunia i Gorzowa, a emocje zakończy potyczka wrocławsko-częstochowska. Transmisje w ELEVEN SPORTS 1 i CANAL+ Online 5.

Na kilka godzin przed rozpoczęciem meczu na toruńskiej Motoarenie, wygląda na to, że więcej powodów do radości mają gospodarze. Goście przystąpią do spotkania mocno osłabieni brakiem nie tylko Martina Vaculika i Oskara Palucha, lecz także Andersa Thomsena. Duńczyk w sobotnim turnieju Grand Prix Challenge po upadku na tor złamał kość piszczelową oraz strzałkową prawej nogi. Sytuacja podopiecznych trenera Stanisława Chomskiego jest więc daleka od pozazdroszczenia, a na barkach Bartosza Zmarzlika i Szymona Woźniaka będzie spoczywać większa, niż do tej pory odpowiedzialność za punkty i przyjeżdżanie do mety przed torunianami.

W rundzie zasadniczej torunianie wygrali na własnym obiekcie 47:43, a dwumecz zakończył się remisem 90:90. 17 lipca w gronie gospodarzy najlepiej punktowali Robert Lambert oraz Patryk Dudek, którzy zdobyli po 12 punktów. W ekipie gorzowskiej najskuteczniejsi byli Martin Vaculik i Bartosz Zmarzlik – każdy z nich zapisał przy swoim nazwisku 10 „oczek”.

21.08 (niedziela), godz. 18:00
FOR NATURE SOLUTIONS APATOR Toruń – MOJE BERMUDY STAL Gorzów
LIVE w ELEVEN SPORTS 1
Studio: 
Marcelina Rutkowska-Konikiewicz, Krystian Plech, Maciej Markowski
Komentarz: Michał Korościel, Marcin Kuźbicki
Reporterzy: Anita Mazur, Tomasz Lorek

Sędzia: Michał Sasień
Komisarz toru: Paweł Stangret

Wszyscy kibice mają nadzieję, że czarny scenariusz, związany z pogodą we Wrocławiu, nie dojdzie do skutku, a co za tym idzie obie ekipy pojadą by walczyć o awans do półfinału. Jeśli popatrzeć na dotychczasowe wyniki i miejsce w tabeli, faworytem spotkania zdają się być goście z Częstochowy, którzy rundę zasadniczą zakończyli na drugim miejscu, a w samym dwumeczu wrocławsko-częstochowskim byli wyraźnie lepsi, wygrywając 101:79.

Po raz ostatni obie drużyny na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu spotkały się 1 lipca, a z tarczą obiekt opuszczali goście, którzy zwyciężyli w stosunku 49:41. Półtora miesiąca temu najwięcej powodów do radości mieli Leon Madsen, Kacper Woryna i Jakub Miśkowiak – wszyscy ci zawodnicy zdobyli więcej niż 10 punktów. W gronie gospodarzy kroku częstochowianom dotrzymywał jedynie Maciej Janowski, który zdobył 15 punktów w siedmiu startach.

21.08 (niedziela), godz. 20:00
BETARD SPARTA Wrocław
ZIELONA-ENERGIA.COM WŁÓKNIARZ Częstochowa
LIVE w CANAL+ SPORT 5
Studio:
 Michał Łopaciński, Marek Cieślak
Komentarz: Tomasz Dryła, Wojciech Dankiewicz
Reporterzy: Kinga Sylwestrzak, Łukasz Benz

Sędzia: Krzysztof Meyze
Komisarz toru: Maciej Głód

Tomasz Kania