Speedway 2. Ekstraliga z Regulaminem Organizacyjnym. Co się zmieni?

Sezon 2024 będzie pierwszym, w którym funkcjonować będzie Speedway 2. Ekstraliga. Opublikowano Regulamin Organizacyjny, który obowiązywać będzie w nadchodzących rozgrywkach.

Przejściowym można nazwać sezon 2024 w zakresie zmian w tej klasie rozgrywkowej i zapisów regulaminu organizacyjnego – mówi Przemysław Szymkowiak, Dyrektor ds. Mediów i PR w Speedway Ekstralidze, która od tego sezonu zarządza nie tylko PGE Ekstraligą. – Dążymy do ujednolicenia wielu spraw marketingowych i wizerunkowych, ale to wymaga czasu. Na przykład kluby z Ostrowa i Krosna, które w ostatnich dwóch latach startowały już w PGE Ekstralidze, wprowadziły wiele zmian w parkach maszyn i są przed sezonem 2024 w zdecydowanie innym położeniu, np. w odniesieniu do infrastruktury, Mix Zone TV czy Ekstraliga Media Center, inne kluby w sezonie nadchodzącym mogą, ale nie muszą zmieniać kilku kwestii, które są zalecane już teraz, a obowiązkowe będą od 2025 roku – dodaje.

Na przykład już teraz przedstawiciele mediów będą mogli składać wnioski w procesie akredytacyjnym poprzez portal Accredito.com, a tym samym zautomatyzowaniu i uproszczeniu ulegnie obsługa medialna zawodów.

Fot. Ewelina Włoch-Wrońska

Kluby, które w ostatnich latach startowały w PGE Ekstralidze, miały wyznaczone strefy dla fotoreporterów – z nich będzie można korzystać również w Speedway 2. Ekstralidze (obowiązkowo dla każdego klubu od sezonu 2025). Te same kwestie dotyczą zarówno Mix Zone TV, jak i Ekstraliga Media Center, konferencji prasowych, obecności zawodników do dyspozycji mediów po zawodach przez 30 minut i instytucji rzeczników prasowych.

Standaryzacja tablic do wywiadów telewizyjnych, stolika do losowania zestawów pól startowych, tablice do wyścigów nominowanych, która będzie teraz magnetyczna, a inny rozkład powierzchni reklamowych – to są rzeczy, które zmienią się, ale nie rewolucyjnie – dodaje Przemysław Szymkowiak.

Pełny Regulamin Organizacyjny Speedway 2. Ekstraligi TUTAJ.