Steven Goret w kadrze U24 WŁÓKNIARZA Częstochowa

Fot. Patryk Kowalski

Powiększa się kadra drużyny WŁÓKNIARZA Częstochowa na rozgrywki U24 Ekstraligi na sezon 2024. W ostatnich dniach 2-letnią umowę z klubem podpisał Steven Goret. Zawodnik ten w ostatnim sezonie wywalczył tytuł Indywidualnego Mistrza Świata na długim torze w kategorii do 23. lat.

Steven Goret na świat przyszedł 15. czerwca 2001 roku we francuskim Marmande. Do tej pory w naszym kraju dane było mu startować wyłącznie w rozgrywkach drugiej ligi. W 2022 roku wystąpił w pięciu spotkaniach i w barwach OK BEDMET KOLEJARZA Rawicz wykręcił średnią biegopunktową rzędu 1,200.

Goret jest jednym z czołowych zawodników młodego pokolenia we Francji. Oprócz sukcesów na długim torze ma też na swoim koncie kilka innych godnych wymienienia rezultatów. W 2021 roku był finalistą Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów oraz wspólnie z zespołem „Trójkolorowych” wywalczył przepustkę do finału Speedway of Nations. Z kolei w ostatnim sezonie razem z ze swoją drużyną narodową doszedł do barażu Drużynowego Pucharu Świata na torze we Wrocławiu.

Powiększa się kadra drużyny Włókniarza Częstochowa na rozgrywki U-24 Ekstraligi na sezon 2024. W ostatnich dniach…

Posted by Tauron Włókniarz Częstochowa on Thursday, December 28, 2023