Szczakiele 2022: Zmarzlik faworytem Kingi Sylwestrzak

Fot. Łukasz Trzeszczkowski

– Bartosz Zmarzlik to po prostu trzykrotny Indywidualny Mistrz Świata, który zdominował krajowe rozgrywki w tym roku – powiedziała w rozmowie ze speedwayekstraliga.pl Kinga Sylwestrzak, dziennikarska Canal+. Do 28 września trwa głosowanie w ramach Szczakieli 2022.

W tym roku do Szczakieli 2022 w kategorii Najlepszy Polski Zawodnik kapituła z Tomaszem Gollobem i Markiem Cieślakiem na czele, nominowała 5 żużlowców. Kinga Sylwestrzak z Canal+ w rozmowie ze speedwayekstrailiga.pl przedstawiła swoją opinię nt. kandydatów. – Patrząc na dyspozycje polskich zawodników w tym sezonie to szkoda, że jest tylko tyle miejsc, bo niektórych nazwisk brakuje aczkolwiek nominowani zawodnicy to jest Top of the Top. Nie dziwi mnie fakt, że w tym gronie znajduje się Jarosław Hampel. Jego dyspozycja po zmianie tunera jest bardzo imponująca, więc jego nominacja jest jak najbardziej zasłużona. Patryk Dudek niejednokrotnie pokazał, że urósł do miana lidera w swoim nowym klubie, FOR NATURE SOLUTIONS APATORZE Toruń, co potwierdził chociażby w domowym meczu derbowym przeciwko drużynie z Grudziądza zdobywając pierwszy raz w karierze duży komplet 18 punktów. Janusz Kołodziej to prawdziwy lider przez wielkie „L”. Dominik Kubera to wciąż młody zawodnik, dlatego możemy się spodziewać, że jego forma będzie coraz wyższa. Bartosz Zmarzlik zaś to po prostu trzykrotny Indywidualny Mistrz Świata, który zdominował krajowe rozgrywki w tym roku – powiedziała w rozmowie ze speedwayekstraliga.pl Kinga Sylwestrzak.

Reporterka przyznaje, że do grona nominowanych można byłoby dodać jeszcze dwukrotnego Indywidualnego Mistrza Polski, żużlowca BETARD SPARTY Wrocław, Macieja Janowskiego. Do grona nominowanych dodałabym jeszcze Macieja Janowskiego aczkolwiek liczba kandydatów w każdej kategorii jest ograniczona. Kapituła miała bardzo trudne zadanie, aby wybrać kandydatów. Jednak wybrani zawodnicy pokazali w tegorocznych rozgrywkach wielką klasę. Bardzo dobrą dyspozycję potwierdzają w ligach zagranicznych – przyznała dziennikarka Canal+.

Zdaniem Kingi Sylwestrzak największe szanse na zdobycie Szczakiela 2022 w kategorii Najlepszy Polski Zawodnik ma najskuteczniejszy żużlowiec PGE Ekstraligi, Bartosz Zmarzlik. To w jaki sposób Bartosz Zmarzlik zdominował cykl FIM Speedway Grand Prix nie pozostawia złudzeń, kto jest najlepszym żużlowcem na świecie. Był w tym sezonie liderem ekipy MOJE BERMUDY STALI Gorzów. Jego punkty były niezwykle ważne. Przywykliśmy, że jak jedzie Bartosz Zmarzlik to można wpisywać trójkę do programu zawodów. Ponadto obronił tytuł Indywidualnego Mistrza Polski, trzeci raz z rzędu wywalczył Złoty Kask oraz zwyciężył w Kryterium Asów w Bydgoszczy. Zdobył wszystko, co było do zdobycia. Pokazuje to, że najlepszy polski zawodnik został już chyba wyłoniony, ale nie odbierałabym jednak szans pozostałym zawodnikom –  stwierdziła Sylwestrzak.

Głosowanie potrwa do 28 września (zakończenie o godz. 23:59). Bezpośredni link do głosowania TUTAJ.

Lista nominowanych w kategorii Najlepszy polski zawodnik:

  • Patryk Dudek (FOR NATURE SOLUTIONS APATOR Toruń)
  • Jarosław Hampel (MOTOR Lublin)
  • Janusz Kołodziej (FOGO UNIA Leszno)
  • Dominik Kubera (MOTOR Lublin)
  • Bartosz Zmarzlik (MOJE BERMUDY STAL Gorzów)