Szymon Woźniak odpowiadał na pytania gorzowskich kibiców. „Wiemy, że możemy na siebie zawsze liczyć”

Fot. Patryk Kowalski

W poniedziałkowy wieczór (17.01) na profilu społecznościowym EBUT.PL STALI odbył się live chat z Szymonem Woźniakiem. Żużlowiec gorzowskiego zespołu odpowiadał na pytania kibiców. Tematy były różne – większość z nich dotyczyła przygotowań fizycznych, jak i sprzętowych do nadchodzącego sezonu PGE Ekstraligi.

Jednym z nich było pytanie dotyczące przygotowania fizycznego do sezonu. – Przygotowania przebiegają zgodnie z planem. Fizycznie jestem w świetnej formie. Pogoda pozwala na regularne treningi na motocrossie, które rozpocząłem zaraz po Nowym Roku. Teraz przede mną zgrupowanie kadry narodowej na początku lutego, potem zgrupowanie nasze, klubowe. Następnie mam zaplanowane takie moje „mini zgrupowanie” we Włoszech. Jadę na motocross całą rodziną i tam będę szlifował swoją formę – wyjaśnił żużlowiec EBUT.PL STALI.

29-latek opowiedział także o zaopatrzeniu sprzętowym. – Oczywiście kupuję dużo sprzętu. Dużo będzie nowego, ale nie wymieniam jakoś bardzo dużo. Będę wprowadzać ulepszenia i małe zmiany, jeśli chodzi o motocykle, ale nie będą to żadne rewolucje. Raczej poprawki. Na pewno będę w tym sezonie korzystał z tych bateryjnych układów zapłonowych. To taka największa różnica, a jeśli chodzi o moje silniki, to tutaj nic się nie zmienia. Dalej moim tunerem będzie pan Ryszard Kowalski – powiedział Szymon Woźniak.

Żużlowiec EBUT.PL STALI zdradził także, jakie relacje ma ze swoimi klubowymi kolegami. – Ze wszystkimi chłopakami mam dobry kontakt. Sami dobrze wiecie, że trzon zespołu nie zmienia się od kilku lat, zwłaszcza z Andersem Thomsenem i Martinem Vaculikiem mam świetny kontakt, bo jesteśmy praktycznie rówieśnikami. Jesteśmy kolegami klubowymi. Jest między nami ta przyjaźń i wiemy, że możemy na siebie zawsze liczyć – potwierdził Indywidualny Mistrz Polski z 2017 roku.

 

Aleksandra Gucia