Team Percuro najrówniejszy i zwycięski w Memoriale Henryka Żyto

Fot. Łukasz Trzeszczkowski

Zwycięstwem Teamu Pecuro, czyli Rasmusa Jensena oraz Andrieja Kudriashova zakończył się III Memoriał Henryka Żyto. Duńczyk i Rosjanin przez całe zawody punktowali dobrze i równo, co pozwoliło im zgromadzić aż 24 punkty. Na podium stanęli również zawodnicy Teamu minimarkt.pl oraz Teamu Bartusz.

Zwycięska para nie dominowała zupełnie podczas niedzielnych zawodów, jednak sukcesywnie zdobywała kolejne ”oczka”, zwłaszcza na słabszych rywalach i ostatecznie wygrała z dość pokaźną przewagą. Andrey Kudriashov  i Rasmus Jensen choć podwójnie wygrali zaledwie dwa wyścigi, to żaden z tych zawodników ani razu nie przyjechał do mety ostatni.

Drugą lokatę zajęli zawodnicy Zdunek Wybrzeża, Krystian Pieszczek oraz Drew Kemp, tworzący Team minimarkt.pl. Zwłaszcza bardziej doświadczony z zawodników spisywał się znakomicie na swoim domowym owalu i zdobył 15 punktów, co uczyniło go jednym z najskuteczniejszych zawodników memoriału. Mniej oczek wywalczył Mikkel Michelsen z Teamu Bartusz, jednak Duńczyk pojawił się na torze tylko czterokrotnie i zanotował komplet okazałych zwycięstw. To głównie dzięki jego znakomitej postawie on i Aleksandr Kaibushev załapali się na podium. Punkt wywalczył jeszcze rezerwowy Alan Szczotka, który w końcowej fazie zawodów zastąpił Michelsena.

Oprócz Michelsena i Pieszczka wyróżnić należy również Jakuba Jamroga (Team Kolanko Motorsport), który przy swoim nazwisku zapisał 15 „oczek”. Indywidualnie bardzo dobrze spisali się też Viktor Kulakov (Team Golden Panther Design) i Krzysztof Buczkowski (Team Plech Sport Agency) – obaj zdobyli 14 punktów.

Niestety, podczas Memoriału Henryka Żyto nie obyło się bez kilku upadków. Bliższy kontakt z gdańskim torem zaliczyli m.in. Buczkowski czy Vaclav Milik. Nikomu nie stało się jednak nic poważnego i wszyscy uczestnicy zawodów mogli dalej przygotowywać się do rozpoczęcia ligowych zmagań.

Zawody na Stadionie im. Zbigniewa Podleckiego miały być przede wszystkim uczczeniem pamięci jednego z najwybitniejszych zawodników w historii Zdunek Wybrzeża Gdańsk oraz dobrą okazją do rozjeżdżenia się przed startem sezonu ligowego. Impreza w Gdańsku nie obfitowała wobec tego w spektakularne wyścigi, jednak widzowie śledzący zawody w internecie na zupełną nudę raczej nie narzekali.

Wyniki:

1. Team Percuro – 24

Rasmus Jensen – 14+2
Andrey Kudriashov – 10+2

2. Team minimarkt.pl – 19

Krystian Pieszczek – 15
Drew Kemp – 4+2

3. Team Bartusz – 17

Mikkel Michelsen – 12
Aleksandr Kaibushev – 5
Alan Szczotka (rezerwa toru) – 1

4. Team Kolanko Motorsport – 17

Jakub Jamróg – 15
Michał Gruchalski – 2

5. Team Golden Panther Design – 16

Viktor Kulakov – 14
Lukas Fienhage – 2

6. Team Tercja Sport – 16

Vaclav Milik – 6
Kai Huckenbeck – 10+1

7. Team Plech Sport Agency – 14

Krzysztof Buczkowski – 14
Wiktor Jasiński – 0

 

Joachim Piwek