Tobiasz Musielak: niebawem na pełnych obrotach będę przygotowywał się do sezonu

Fot. Łukasz Trzeszczkowski

– Na szczęście jestem już na wyjściu z ostatniego łuku – powiedział Tobiasz Musielak w rozmowie dla ekstraliga.pl. Zawodnik ARGED MALESA Ostrów Wlkp. opowiedział o postępach w rehabilitacji, a także przygotowaniach do nowego sezonu Speedway 2. Ekstraligi i Świąt Bożego Narodzenia.

Końcówkę sezonu 2023 Tobiasz Musielak nie zaliczy do udanych. W półfinałowym meczu ostrowskiego zespołu z ENEA FALUBAZEM Zielona Góra zanotował wypadek, po którym doznał wieloodłamowego złamania kości piszczelowej w lewej nodze. Teraz zawodnik przechodzi rehabilitację. – Jest to dla mnie dość nowa sytuacja. Mimo, że sporo kontuzji w życiu przeszedłem, to ten uraz był bardzo skomplikowany i wymaga czasu. Nie jest to dla mnie wygodne, po prostu jestem osobą, która dużo się rusza i początkowo byłem bardzo rozdrażniony, bo siedziałem cały czas w fotelu. Ból był straszny, ale teraz na szczęście jestem już na wyjściu z ostatniego łuku, widać metę tej kontuzji i niebawem na pełnych obrotach będę przygotowywał się do sezonu – powiedział żużlowiec w rozmowie dla ekstraliga.pl.

Czy wobec kontuzji i rehabilitacji przygotowania do rozgrywek Speedway 2. Ekstraligi będą odbywać się zgodnie z planem? – Paradoksalnie, dosyć normalnie. Grudzień to miesiąc pracy głównie nad siłą w moim przypadku. Ręce mam całe, dlatego mogę sporo robić, a rehabilitacja toczy się swoim torem – wyjaśnił Musielak.

Za nami turniej z okazji mojego 15-lecia startów, dumnie nazwany Kompletem Tobiasza😍Zawody odbyły się na stadionie im….

Posted by Musielak Racing – Tobiasz Musielak on Tuesday, October 17, 2023

Do ARGED MALESA Ostrów Wielkopolski dołączyli zawodnicy, którzy miniony rok jeździli w PGE Ekstralidze: Chris Holder (LES), Gleb Chugunov, Frederik Jakobsen (obaj GRU) i Wiktor Jasiński (GOR). – Mamy skład, który pozwala myśleć śmiało o walce o awans. Stać nas na to i postaramy się, aby to uczynić. Ostrów zasługuje na PGE Ekstraligę – zaznaczył wychowanek leszczyńskiego zespołu.

Tobiasz Musielak ma również indywidualne cele na sezon 2024. – Nie jest tajemnicą, że finały IMP są dla mnie jednym z ważniejszych celów. Są też inne, jakie mamy rozgrywki każdy wie, a ja chcę stać się lepszym żużlowcem – wyjaśnił reprezentant klubu z Ostrowa.

Już niedługo Wigilia a także Boże Narodzenie. Jakie plany na okres świąteczny ma nasz rozmówca? – Przede wszystkim kojarzą mi się z klimatem spokoju i ciszy. Na te kilka dni czekam cały rok i bardzo się nimi cieszę. Tego życzę każdemu – zakończył Tobiasz Musielak.