U24 Ekstraliga: pogoda pokrzyżowała plany w Toruniu i Grudziądzu

16 sierpnia na torach w Lublinie i Lesznie została rozegrana 14. runda U24 Ekstraligi. Spotkania w Toruniu i Grudziądzu zostały odwołane przez opady deszczu. Liderem na ten moment jest drużyna z Leszna.

MOTOR Lublin – ENEA STAL Gorzów 41:49

W Lublinie gospodarze ulegli drużynie z Gorzowa. Spotkanie od samego początku było zacięte. Jednak lepiej do nawierzchni lubelskiego owalu dopasowali się goście. Przed biegami nominowanymi ENEA STAL miała czteropunktową przewagę. Dwie ostatnie gonitwy dnia podopieczni Stanisława Chomskiego wygrali 4:2. Gorzowianie zgarnęli również punkt bonusowy. Wśród miejscowych najlepiej zaprezentował się Fraser Bowes (13). W zespole miejscowych świetne zawody odjechali Daniel Klima (13) i Wiktor Jasiński (13).

Pełne wyniki dostępne są TUTAJ

AGROMIX POLCOPPER UNIA Leszno – WŁÓKNIARZ Częstochowa 50:39

Gospodarze pewnie pokonali zespół z Częstochowy. Drużyna z Leszna awansowała na pozycję lidera U24 Ekstraligi, jednak musi czekać na wynik ostrowskiego klubu w kwestii rozgrywania pierwszego lub drugiego spotkania finałowego na własnym stadionie. Mecz był bardzo emocjonujący i zacięty. W drugiej gonitwie dnia doszło do niespotykanej sytuacji. Dwóch zawodników miejscowych zostało wykluczonych, a bieg zakończył się wynikiem 5:0 dla gości. Jednak AGROMIX POLCOPPER UNIA Leszno szybko odrobiła stracone punkty. Najskuteczniejszym żużlowcem w drużynie gospodarzy był Jesper Knudsen (12+2). Najwięcej punktów dla gości wywalczył Jonas Jeppesen (13).

Punktacja szczegółowa TUTAJ

Aleksandra Gucia