Walkę o złoto czas zacząć – zapowiedź 1. półfinału FIM SoN 2022

Fot. Marcin Karczewski

W środę (27 lipca) o godz. 19:00 w duńskim Vojens reprezentacja Polski rozpocznie rywalizację w półfinale FIM Speedway of Nations 2022, czyli cyklu wyłaniającym najlepszą żużlową nację świata. Polacy pojadą w składzie: Zmarzlik, Janowski i Dudek. Transmisja LIVE odbędzie się wyłącznie online na kanale Eurosport Extra na platformie Player.pl.

W środowym półfinale w Vojens, z którego awans wywalczą trzy najlepsze reprezentacje (ta trzecia po biegu barażowym), najgroźniejszymi konkurentami naszych rodaków będą zapewne Australijczycy, którzy w swoim składzie mają trzech stałych uczestników cyklu FIM Speedway Grand Prix 2022: Jasona Doyle’a, Maxa Fricke’a i Jacka Holdera.

Ostatni raz Polacy po trofeum dla najlepszej żużlowej nacji świata sięgali w 2017 roku w Lesznie wygrywając finał DPŚ. Wówczas oprócz 3 żużlowców, którzy w tym roku znaleźli się w składzie reprezentacji Polski, skład uzupełniał Piotr Pawlicki. Od czasów zmiany formuły wyłaniania najlepszej drużyny globu, Polakom nie udało się powtórzyć sukcesu. Dotychczasowy dorobek Polaków w FIM Speedway of Nations to 3 srebrne medale i jeden brązowy.

Składy na 1. półfinał (27.07, godz. 19:00)

Niemcy
1. Kai Huckenbeck (C)
2. Norick Bloedorn
3. Michael Haertel

Polska
1. Bartosz Zmarzlik (C)
2. Maciej Janowski
3. Patryk Dudek

USA
1. Luke Becker (C)
2. Broc Nicol
3. Dillon Ruml

Łotwa
1. Francis Gusts
2. Jevgenijs Kostigovs (C)
3. Olegs Mihailovs

Finlandia
1. Timo Lahti (C)
2. Timi Salonen
3. Jesse Mustonen

Australia
1. Jason Doyle (C)
2. Max Fricke
3. Jack Holder

Ukraina
1. Marko Levishyn
2. Stanislav Melnychuk (C)
3. Vitalii Lysak