Woryna skupiony na nauce. Nie myśli o wakacjach

Kacper Woryna to jeden z żużlowców nominowanych w kategorii Junior Sezonu 2016 podczas Gali PGE Ekstraligi. Zawodnik ROW-u Rybnik uzyskał 7,7 proc. głosów i zajął czwarte miejsce wśród najlepszych polskich młodzieżowców. – Pierwszy raz zdarzyło mi się być na takiej wspaniałej imprezie jaką jest Gala PGE Ekstraligi. Bardzo fajny event – powiedział tuż po zakończonej uroczystości.

Jak oceniam Galę PGE Ekstraligi? Pierwszy raz zdarzyło mi się być na takiej wspaniałej imprezie jaką jest Gala PGE Ekstraligi. Bardzo fajny event. Wspaniała promocja żużla, do tego cała oprawa telewizyjna, a także miejsce zorganizowania takiej Gali. Jestem zadowolony, że mogłem być tutaj i uczestniczyć z całą żużlową rodziną w takim przedsięwzięciu – przyznał Kacper Woryna.

Przed juniorem z Rybnika okres intensywnych przygotowań do nowego sezonu. – Na pewno będę trenował przez zimę, postaram się jakościowo poprawić sprzęt. Przede wszystkim mam nadzieję, że będę cały i zdrowy, a co jest mi przypisane, to będzie miało miejsce. Postaram się, abym spełnił się sportowo. Moim celem jest jak najlepsza jazda, kontynuacja realizowania mojej pasji, którą jest żużel i zdobywanie jak najlepszych wyników – dodał zawodnik.

Czy rybniczanin październik i listopad zamierza przeznaczyć na wakacje po intensywnym sezonie?Wakacje? Nad formą wypoczynku jeszcze pomyślimy, na razie  skupiam się na nauce. Studiuję na Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach – zakończył Kacper Woryna.

Tomasz Augustyniak
Fot. Wojciech Tarchalski