WP SportoweFakty: Lindgren i Kościecha gośćmi magazynu PGE Ekstraligi (11.01.24, godz. 13:00)

Szwed opowie o 2023 roku i powrocie do świetnej formy. Robert Kościecha za to zdradzi kulisy okienka transferowego w Grudziądzu. Marcin Majewski z kolei wyrazi swoją opinię nt. żużla. Początek programu o godz. 16:30.

Chociaż w Polsce cały czas trwa przerwa zimowa, a do startu rozgrywek pozostały jeszcze trzy miesiące, to żużlowcy pomału przygotowują się do nadchodzącego sezonu. Nie inaczej jest w przypadku Fredrika Lindgrena. Ten opowie więcej o silnikach Berta van Essena, na których startuje. Zdradzi, co jest w nich takiego wyjątkowego i czy to najlepsze jednostki, na których startował podczas swojej kariery.

Nie może też zabraknąć tematu sezonu 2023 i dużej przemiany Szweda. Co ciekawe, to jest kolejny zawodnik, który po przyjściu do PLATINUM MOTORU odzyskał dawny błysk. Czy to faktycznie zasługa klubu i jeśli tak, to co takiego wyjątkowego ma on w sobie? Czy to kwestia profesjonalizmu, jaki panuje w lubelskim ośrodku? A być może jednak przyczyn poprawy formy należy szukać gdzieś indziej?

Robert Kościecha do tej pory zajmował się przede wszystkim pracą z najmłodszymi. Po sezonie 2023 został jednakże głównym szkoleniowcem ZOOLESZCZ GKM-u Grudziądz. Kiedy pojawiła się taka propozycja od Marcina Murawskiego, prezesa klubu? Czy miał jakieś wątpliwości i jak długo się zastanawiał nad ostateczną decyzją? W drużynie doszło do kilku zmian, a były żużlowiec w rozmowie z Jarosławem Galewskim opowie o kulisach okresu transferowego.

Jedną z nowych twarzy z kujawsko-pomorskiej drużynie będzie Jaimon Lidsey. Dlaczego zdecydowano się na pozyskanie Australijczyka i czy były brane pod uwagę jeszcze inne opcje? Kolejnej szansy w Grudziądzu nie dostał za to Nicki Pedersen. Jakie były prawdziwe powody zrezygnowanie z Duńczyka, którego zastąpił Jason Doyle.