Wyboista droga MOJE BERMUDY STALI do finału PGE Ekstraligi 2022

Fot. Przemysław Gąbka

MOJE BERMUDY STAL Gorzów to drużyna, której w sezonie 2022 nie oszczędzały kontuzje ważnych zawodników. Mimo to, po pierwszym meczu finałowym prowadzą w dwumeczu (51:39) i staną przed szansą wywalczenia dziesiątego w historii mistrzostwa Polski. Na swoim koncie gorzowianie mają na ten moment 9 złotych, 14 srebrnych i 6 brązowych medali.

W obecnym sezonie PGE Ekstraligi, gorzowian dotykały liczne kontuzje ważnych zawodników, m.in. Martina Vaculika, który powrócił w świetnym stylu w rewanżowym ćwierćfinale przeciwko torunianom, czy Andersa Thomsena, za którego cały czas stosowane jest Zastępstwo Zawodnika. Z dotychczasowych 19 meczów, zawodnicy MOJE BERMUDY STALI wygrali 11 razy, raz zremisowali (w 17. rundzie u siebie z ZIELONA-ENERGIA.COM WŁÓKNIARZEM), a 7-krotnie uznawali wyższość rywali.

Na domowym torze, poza wspomnianym remisem, gorzowianie tracili punkty tylko raz – ulegając w 1. rundzie… MOTOROWI Lublin (44:46). Dużo gorzej żużlowcy MOJE BERMUDY STALI spisują się na wyjazdach. Spośród dotychczasowych 9 spotkań wygrali 3 mecze. Najwyższą porażkę gorzowianie odnieśli w 14. rundzie w Lublinie (31:59). Jednak warto dodać, że w tamtym meczu 9-krotni mistrzowie Polski musieli radzić sobie bez Vaculika i Thomsena.

Najskuteczniejszym zawodnikiem MOJE BERMUDY STALI, jak i całej PGE Ekstraligi, ze średnią 2,677 pkt/bieg jest 3-krotny Indywidualny Mistrz Świata, Bartosz Zmarzlik. Z grona zagranicznych seniorów najlepiej spisuje się Martin Vaculik (2.341 pkt/bieg). Zawodnikiem formacji U24 jest Patrick Hansen. Duńczyk notuje średnio 1,100 pkt/bieg. Najlepszym młodzieżowcem gorzowian ze średnią 1.097 pkt/bieg jest Oskar Paluch.