Bartosz Bańbor: Mam ambicję podtrzymać dobre starty do końca sezonu

Fot. Marcin Karczewski

Pierwsze finałowe spotkanie w Lublinie dostarczyło kibicom wiele emocji. Do wygranej PLATINUM MOTORU nad BETARD SPARTĄ Wrocław (51:39) przyczyniły się ważne punkty młodzieżowców, którzy zdominowali formację juniorską z Dolnego Śląska. Jednym z kreatorów sukcesu okazał się Bartosz Bańbor, będący kandydatem do Szczakiela w kategorii „Niespodzianka sezonu 2023”.

Junior PLATINUM MOTORU z coraz większą pewnością pokonuje okrążenia na domowym torze. Pierwsze spotkanie finałowe ocenił pozytywnie. – Myślę, że udało mi się dobrze dopasować sprzęt do toru. Chociaż uważam, że popełniłem parę błędów. Rezultat jest dobry, bo nasz skład wygrał mecz. Jest dobrze – oznajmił w rozmowie dla speedwayekstraliga.pl.

Bartosz Bańbor w skali całego sezonu zaliczył duży progres. Ducha walki młodemu zawodnikowi nie można odmówić, gdyż podczas spotkania w Lublinie dwukrotnie toczył bój o drugą pozycję razem z Piotrem Pawlickim. Jestem po części zadowolony ze swojej jazdy. Teraz trochę byłem zły, bo dwa razy wiozłem dwa punkty z bonusem, ale jednak nie udało się dotrwać na tej pozycji do końca. Mam ambicję podtrzymać dobre starty do końca sezonu – zaznaczył 16-latek.

Zawodnik zdaje sobie sprawę, że jeszcze wiele musi się nauczyć. Jednakże jego pierwszy sezon w dorosłym żużlu napawa optymizmem na przyszłość. – Muszę jeszcze dużo kółek wykręcić. Popełniam dużo błędów podczas jazdy na dystansie. Czasami, jak któryś z zawodników zrobi konkretny atak, nie wiem, co jeszcze w takich sytuacjach robić, ale powoli nabieram doświadczenia z zawodów na zawody – stwierdził Bańbor.

PLATINUM MOTOR Lublin na drugie finałowe spotkanie we Wrocławiu wywalczył sobie zaliczkę 12 punktów. Czy według młodego żużlowca jest ona wystarczająca, żeby obronić tytuł Drużynowego Mistrza Polski? – Myślę, że przewaga mogłaby być większa. Niestety mieliśmy wszyscy trochę problemów. Teraz jedziemy do Wrocławia, lubię ten tor i mam nadzieję, że pościgamy się widowiskowo – zakończył młodzieżowiec lubelskiego zespołu.

 

Aleksandra Sagan