Dariusz Śledź: Cała drużyna walczyła o wynik

Fot. Ewelina Włoch-Wrońska

W rewanżowym meczu ćwierćfinałowym BETARD SPARTA pokonała FOGO UNIĘ 53:37. Wrocławianie zapewnili sobie awans do półfinałów, w którym spotkają się z FOR NATURE SOLUTION KS APATOREM Toruń. Dla leszczynian był to ostatni mecz w rozgrywkach w sezonie 2023, którzy zakończyli rywalizacje w PGE Ekstralidze na 6. pozycji.

W składzie gospodarzy dobrze zaprezentowali się juniorzy – Bartłomiej Kowalski oraz Kevin Małkiewicz, którzy wygrali bieg juniorski 5:1. W pomeczowej rozmowie, trener Dariusz Śledź nie szczędził pochwał młodzieżowcom. – Świetny wyścig juniorów i to z mocnymi rywalami. Wiadomo, że leszczyńscy młodzieżowcy są jednymi z najmocniejszych w Polsce. Mają swoją renomę – podsumował szkoleniowiec.

Pozytywnego zaskoczenia nie krył również lider formacji juniorskiej, Bartłomiej Kowalski. Czy pamięta taki bieg w swojej karierze w barwach wrocławskiej drużyny, w którym zwyciężyli podwójnie? – Nie mogę sobie przypomnieć, czy ze mną w składzie udało się wygrać 2. bieg w stosunku 5:1. To na pewno duży plus, że mogliśmy zdobyć 5 “oczek”. Dobrze to wróży na dalszą rywalizację – wyjaśnił młodzieżowiec.

BETARD SPARTA Wrocław zostaje liderem w tabeli finałowej. W następnej fazie, o awans do finału, powalczy z drużyną z Torunia, która zajęła 4. miejsce jako Lucky Loser. – Cała drużyna walczyła o wynik. Widać było, że zostawiają serducho na torze. Mamy świetną atmosferę w drużynie. Następne mecze jedziemy z FOR NATURE SOLUTIONS KS APATOREM i musimy dobrze się przygotować do tych spotkań. Bardzo chcemy wjechać do finału – podsumował Dariusz Śledź.

 

Magdalena Świergała