FOGO Unia Leszno mistrzem Polski!

Fot. Zuzanna Kloskowska

Dominacja FOGO Unii trwa! W rewanżowym meczu leszczynianie pokonali BETARD Spartę 59:31 i po raz trzeci z rzędu sięgnęli po tytuł Drużynowych Mistrzów Polski! Ponownie Rajderem Meczu został Janusz Kołodziej (10+2 w 4 biegach). Wielki Finał na stadionie im. A. Smoczyka obejrzało aż 16 760 widzów.

W zespole gospodarzy nie było słabych punktów, a najwięcej punktów, oprócz Kołodzieja, zdobyli Emil Sayfutdinov (10 w 4 biegach) i Piotr Pawlicki (12). W ekipie gości najbardziej wyróżnił się Maksym Drabik (13 w 6 biegach).

Jest się z czego cieszyć. wspaniała atmosfera, trybuny wypełnione po brzegi. Zdaj sobie sprawę, ile pracy i serca włożyliśmy w to, żeby się cieszyć z mistrzostwa – powiedział na antenie nSport+ Pawlicki.

Od pewnego czasu ciężko mi zgrać motocykle. Czuje, że jestem coraz wolniejszy. Ciężka sytuacja, bo pilnujesz się, trenujesz i dalej nie wychodzi. To przykre w takiej sytuacji. Chcieliśmy pokazać się zdecydowanie lepiej. Nic mi nie wychodziło w tym meczu – wyjaśnił Maciej Janowski.

Fot. Zuzanna Kloskowska