Red Bull Juniorskie Asy: debiutancka “trójka” Małkiewicza. Cierniak liderem

Fot. Marcin Karczewski

Od tego sezonu w PGE Ekstralidze juniorzy mają okazję na rywalizację nie tylko na torze, ale również w ramach programu Red Bull Juniorskie Asy. W szesnastej rundzie najlepszej żużlowej ligi świata wyłonieni zostali kolejni najlepiej punktujący zawodnicy.

W TOP 5 wciąż znajdują się Mateusz Cierniak (PLATINUM MOTOR Lublin), Bartłomiej Kowalski (BETARD SPARTA Wrocław), Oskar Paluch (EBUT.PL STAL Gorzów Wielkopolski), Damian Ratajczak (FOGO UNIA Leszno), Kacper Pludra (ZOOLESZCZ GKM Grudziądz).

Jednym ze spotkań rewanżowych ćwierćfinałów był mecz, gdzie drużyna TAURON WŁÓKNIARZA Częstochowa, podjęła na własnym torze EBUT.PL STAL Gorzów. W drugim biegu pod taśmą stanęli Oskar Paluch, Franciszek Karczewski i Jakub Stojanowski. Niepokonany w tym biegu był Paluch, który dzięki temu zapewnił sobie trzecie miejsce w rankingu na koniec sezonu 2023.

Kolejnym meczem była rywalizacja PLATINUM MOTORU Lublin z ekipą FOR NATURE SOLUTIONS KS APATOREM Toruń. Pod taśmą w drugim biegu spotkali się Krzysztof Lewandowski, Bartosz Bańbor, Mateusz Affelt i Mateusz Cierniak. Pewne zwycięstwo w tym biegu należało do Cierniaka, który wciąż utrzymuje się na pierwszym miejscu w rankingu.

Niedzielne zmagania to także spotkanie we Wrocławiu, gdzie drużyna BETARD SPARTY Wrocław zmierzyła się z FOGO UNIĄ LESZNO. W biegu młodzieżowym na torze zmierzyli się Damian Ratajczak, Bartłomiej Kowalski, Antoni Mencel i Kevin Małkiewicz. Trzy punkty na swoje konto dorzucił Małkiewicz, któremu dało to 22. miejsce w klasyfikacji i pierwszą “trójkę” w karierze w PGE Ekstralidze.

Klasyfikacja programu Red Bull Juniorskie Asy TUTAJ

Wiktoria Sztuka