Tytuł obroniony! PLATINUM MOTOR Lublin Drużynowym Mistrzem Polski w sezonie 2023!

Fot. Ewelina Włoch-Wrońska

Ekipa z Lublina złoto w PGE Ekstralidze zapewniła sobie już w 9. odsłonie zmagań na stadionie Olimpijskim. Mecz zakończył się wynikiem 35:55. Najlepszym zawodnikiem gospodarzy był Piotr Pawlicki (10+2), a po stronie gości Dominik Kubera (11+1). W głosowaniu Red Bull Juniorskie Asy zwyciężył Mateusz Cierniak (46.19%).

Pierwsza seria startów rozpoczęła się od zwycięstwa Taia Woffindena i upadku Artema Laguty. Zawodnik w kasku niebieskim pod koniec czwartego okrążenia po kontakcie z Fredrikiem Lindgrenem upadł na tor. Wyścig został zaliczony. W biegu juniorskim PLATINUM MOTOR Lublin przekroczył linię mety na dwóch pierwszych pozycjach. W 3. i 4. gonitwie goście odnieśli triumf.

Fantastyczna walka Artema Laguty z Jackiem Holderem o drugą lokatę w 5. wyścigu, a później atak Taia Woffindena sprawił, że Australijczyk spadł na ostatnią lokatę. Podwójne zwycięstwo gości w 6. wyścigu, lecz Dominik Kubera cały czas musiał się pilnować, gdyż za swoimi plecami miał Daniela Bewley’a. Niebezpieczny upadek Taia Woffindena w 7. biegu. Brytyjczyk po dłuższej chwili wstał z toru o własnych siłach i udał się do parku maszyn, lecz decyzją lekarza nie był zdolny do dalszej jazdy.

PLATINUM MOTOR w 9. biegu oficjalnie został Drużynowym Mistrzem Polski PGE Ekstraligi sezonu 2023. BETARD SPARTA Wrocław w 10. wyścigu odniosła pierwsze zwycięstwo w tym meczu.

Rozpędzona ekipa z Lublina pewnie pomknęła po 5:1 w 11. odsłonie zmagań na stadionie Olimpijskim. Bartłomiej Kowalski po zaciekłym pojedynku z Bartoszem Bańborem o dwa “oczka” w 12. biegu mógł cieszyć się z drugiej lokaty. W 14. wyścigu wielkiego finału PGE Ekstraligi PLATINUM MOTOR Lublin zwyciężył podwójnie, a w 15. triumf 5:1 BETARD SPARTY Wrocław.

Pełne wyniki TUTAJ

Paulina Wiśniewska