WP SportoweFakty: Michał Świącik, Władysław Komarnicki i Darcy Ward gośćmi programu (05.01.23, godz. 13:00)

W czwartek (5 stycznia) pierwsze wydanie magazynu PGE Ekstraligi w 2023 roku. Gośćmi Marcina Musiała będą Michał Świącik (prezes ZIELONA-ENERGIA.COM WŁÓKNIARZA Częstochowa), Władysław Komarnicki (Honorowy Prezes Stali Gorzów) oraz Darcy Ward. Początek programu WP SportoweFakty o godz. 13:00.

Jakiś czas temu Leon Madsen przekonywał, że jego relacje z Mikkelem Michelsenem są bardzo dobre. Jak natomiast wygląda to od środka okiem ludzi na co dzień funkcjonujących w klubie? O to zapytany zostanie Michał Świącik, który będzie pierwszym gościem czwartkowego Magazynu PGE Ekstraligi. Widzowie dowiedzą się też, jak wyglądały i jak długo trwały jego negocjacje z Michelsenem. Wyciągnięcie Duńczyka z ekipy MOTORU Lublin było bowiem jednym z największych wydarzeń minionego okresu transferowego.

Równie dużym sukcesem było pozyskanie Maksyma Drabika, który wraca w rodzinne strony po wielu latach startów w innych klubach. Czego po współpracy z nim oczekuje Michał Świącik? Będzie też o aspiracjach ZIELONA-ENERGIA.COM WŁÓKNIARZA na najbliższą kampanię PGE Ekstraligi. Które miejsce w tabeli usatysfakcjonuje szefa klubu z Częstochowy?

Drugą kwestą będzie sytuacja w EBUT.PL STALI Gorzów. O sytuacji wicemistrzów Polski prowadzący program Marcin Musiał porozmawia z honorowym prezesem klubu, Władysławem Komarnickim. Co tak naprawdę dzieje się obecnie w gorzowskim ośrodku i jak tamtejsze środowisko reaguje na kolejne doniesienia?

Na koniec zajrzymy do słonecznej Australii, by dowiedzieć się, co słychać u Darcy’ego Warda. Aktualnie utalentowany były żużlowiec, którego karierę przerwał fatalny wypadek w 2015 roku zajmuje się prowadzeniem firmy Darcy Ward Speedway Promotions. Zajmuje się ona m.in. organizacją turniejów – dwa najbliższe to 4. runda Indywidualnych Mistrzostw Australii oraz Darcy Ward Invitational. Australijczyk przybliży na czym dokładnie polega jego nowe zajęcie.

Nie obędzie się też bez tematów dotyczących żużla na najwyższym, światowym poziomie. Jak zdaniem Warda wyglądałaby jego obecna rywalizacja z Bartoszem Zmarzlikiem? Darcy był bowiem uznawany za niebywały talent i posiadał niesamowite umiejętności. Kto wie, być może obecnie ekscytowalibyśmy się jego pojedynkami o mistrzowskie tytuły z Polakiem. Ward odniesie się też m.in. do sytuacji swojego przyjaciela, Chrisa Holdera, który w 2023 przywdzieje barwy FOGO UNII Leszno.

Zapowiedź magazynu WP SportoweFakty TUTAJ