2.LŻ: Derby Wielkopolski dla Poznania, pierwsza porażka Daugavpils

Półmetek ligowej rywalizacji w 2. Lidze Żużlowej coraz bliżej. Za nami już 5. runda, która stała pod znakiem derbów Wielkopolski. Drużyna z Rawicza podejmowała zespół z Poznania, natomiast na Podkarpaciu miało dojść do potyczki Texom Stali Rzeszów z Unią Tarnów. Trzecim spotkaniem tej kolejki był mecz w Opolu.

Świadkami dużych emocji z przechylaniem szali wyniku w obie strony byli kibice zgromadzeni w Rawiczu. Tamtejsze derby otworzyły się remisowym rezultatem 3:3, natomiast już po czwartej gonitwie gospodarze wyszli na ośmiopunktowe prowadzenie (16:8).

Do 11. biegu tablica wyników wskazywała prowadzenie drużyny gospodarzy, jednak po nim mieliśmy rezultat remisowy. Od 12. gonitwy do „głosu” doszli goście, którzy po podwójnym zwycięstwie pary młodzieżowców Damian Ratajczak, Francis Gusts wyszli na meczowe prowadzenie 38:34, którego nie oddali już do końca spotkania. W ostatnich biegach powiększyli oni przewagę, finalnie triumfując w stosunku 51:38.

Najskuteczniejszymi zawodnikami zespołu gospodarzy byli: Ryan Douglas, Damian Baliński i Wiktor Przyjemski. Wszyscy trzej zapisali na swoich kontach po 8 punktów. Z kolei w zespole z Poznania najlepiej zaprezentował się Jonas Seifert-Salk, zdobywca 13 „oczek” z bonusem.

Wyniki:

Metalika Recycling Kolejarz Rawicz: 38

 1. Sam Masters – 5+1
 2. Ryan Douglas – 8
 3. Daniel Kaczmarek – 3
 4. Damian Baliński – 8
 5. Damian Dróżdż – 2
 6. Wiktor Przyjemski – 8+1
 7. Steven Goret – 4+1

SpecHouse PSŻ Poznań: 51

 1. Kacper Gomólski – 9+1
 2. Robert Chmiel – 3+1
 3. Rune Holta – 8+1
 4. Chris Harris – 5+1
 5. Jonas Seifert-Salk – 13+1
 6. Francis Gusts – 8+2
 7. Damian Ratajczak – 5+1

OK Bedmet Kolejarz Opole – Optibet Lokomotiv Daugavpils 53:37

Spotkanie w Opolu od samego początku toczyło się pod dyktando miejscowych, którzy pewnie prowadzili już od pierwszego biegu. Meczowe zwycięstwo zapewnili sobie w biegu 12., po którym miejscowi prowadzili różnicą 20 punktów (46:26), finalnie triumfując 53:37.

Najlepszym zawodnikiem spotkania został Adrian Cyfer, który zapisał przy swoim nazwisku 16 punktów z bonusem. Z kolei w drużynie gości najlepiej punktował Nick Morris, zdobywca 11 punktów.

Texom Stal Rzeszów – Unia Tarnów  przełożone na termin późniejszy

Do skutku nie doszło spotkanie w Rzeszowie, gdzie miejscowa Texom Stal miała zmierzyć się z Unią Tarnów. Kibice, którzy ostrzyli sobie zęby na pierwsze od 2017 roku Derby Południa będą musieli jeszcze poczekać.

Budmax-Stal Polonia Piła – pauzowała

Adrian Niemczak