Cykl SEC zawita do Łodzi (zapowiedź 3. rundy TAURON SEC 2022)

Fot. Arkadiusz Siwek

3 września to data, którą kibice żużlowi mają w swoich kalendarzach od dawna – Speedway Euro Championship, czyli popularny cykl SEC zawita do Łodzi w ramach 3. rundy zmagać o tytuł Mistrza Europy. Zawody rozpoczną się o godzinie 19:00, a fani mogą zacierać ręce w oczekiwaniu na fantastyczne ściganie, które zazwyczaj gwarantuje łódzki tor.

Motywem przewodnim będzie z pewnością osoba Mikkela Michelsena, który po upadku na próbie toru podczas meczu FOR NATURE SOLUTIONS APATORA Toruń z MOTOREM Lublin nie wyjechał na tor w pierwszym biegu, a w kolejnych wyraźnie walczył z bólem kostki.

Duńczyk w klasyfikacji przejściowej zajmuje 3. miejsce z 25 punktami na koncie i jego ewentualna nieobecność może mieć spory wpływ na końcową klasyfikację cyklu. Liderem cyklu jest Janusz Kołodziej, mający 29 oczek, a tuż za nim czają się Patryk Dudek (26) oraz Leon Madsen (25).

Z „dziką kartą” w zawodach weźmie udział Kacper Woryna, zachwycający ostatnio swoją formą na torach PGE Ekstraligi. Transmisja z zawodów na antenie TVP Sport od godziny 18:45.

Lista startowa 3. finału TAURON SEC w Łodzi:
1. Leon Madsen (Dania)
2. Piotr Pawlicki (Polska)
3. David Bellego (Francja)
4. Rasmus Jensen (Dania)
5. Mikkel Michelsen (Dania)
6. Adam Ellis (Wielka Brytania)
7. Oliver Berntzon (Szwecja)
8. Patryk Dudek (Polska)
9. Andzejs Lebedevs (Łotwa)
10. Daniel Bewley (Wielka Brytania)
11. Vaclav Milik (Czechy)
12. Dimitri Berge (Francja)
13. Bartosz Smektała (Polska)
14. Kacper Woryna (Polska)
15. Kai Huckenbeck (Niemcy)
16. Janusz Kołodziej (Polska)

17. Marcin Nowak (Polska) – rezerwowy
18. Jakub Krawczyk (Polska) – rezerwowy