Czas na finał! Kto przybliży się do mistrzostwa? (zapowiedź 1. meczu finałowego U24 Ekstraligi)

Fot. Marcin Imański

Czas na decydujące rozstrzygnięcie w U24 Ekstralidze. Przez cały sezon 9 zespołów walczyło o dwa miejsca w finałowym dwumeczu. Ta sztuka udała się ORLEN CELLFAST WILKOM Krosno oraz ENEA STALI Gorzów. We wtorek na stadionie im. Edwarda Jancarza odbędzie się pierwsze spotkanie. Początek zaplanowano na godz. 17:00.

Czy po raz kolejny spadkowicz z PGE Ekstraligi sięgnie po zwycięstwo w U24 Ekstralidze? Zawodnicy z Krosna w rundzie zasadniczej nie mieli sobie równych. Wygrali 13 meczów, dwa zremisowali i ponieśli jedną tylko porażkę. Już na parę kolejek przed zakończeniem fazy zapewnili sobie wejście do finału. Z kolei gorzowianie musieli do końca walczyć o awans. Po piętach deptały im drużyny z Ostrowa Wielkopolskiego oraz Leszna. To jednak ENEA STAL dzięki 11 zwycięstwom powalczy o złoty medal rozgrywek U24 Ekstraligi.

We wtorek w Gorzowie odbędzie się pierwsze spotkanie dwumeczu. Obie ekipy desygnowały do boju swoje najmodniejsze zestawienia. W awizowanym składzie gości brakuje jednak ich lidera, Marko Levishyna. Można się spodziewać, że sztab szkoleniowy planuje jakąś roszadę przed rozpoczęciem rywalizacji i Ukrainiec wspomoże ORLEN CELLFAST WILKI w walce o mistrzostwo. Czeka nas interesujące starcie.

W rundzie zasadniczej w dwumeczu pomiędzy tymi drużynami nie przyznano punktu bonusowego. Padł remis, zatem to tylko podkręca nam emocje związane z finałem U24 Ekstraligi.

Składy:

ORLEN CELLFAST WILKI Krosno:

 1. Krzysztof Sadurski
 2. Piotr Świercz
 3. Bastian Borke
 4. Jan Macek
 5. Miłosz Duda
 6. Denis Zieliński
 7. Szymon Bańdur

ENEA STAL Gorzów:

 1. Jakub Stojanowski
 2. Wiktor Jasiński
 3. Michael West
 4. Andreas Olsen
 5. Mathias Pollestad
 6. Villads Nagel
 7. Oskar Paluch

Początek meczu we wtorek, 5 września o godz. 17:00.

Bartosz Glapiak