Dla kogo wielki finał PGE Ekstraligi? (zapowiedź #LUBCZE i #WROTOR)

Fot. Ewelina Włoch-Wrońska

W niedzielę poznamy finalistów PGE Ekstraligi sezonu 2023. Przed ostatecznymi rozstrzygnięciami w lepszej sytuacji są aktualni Drużynowi Mistrzowie Polski – PLATINUM MOTOR Lublin oraz mistrzowie z 2021 roku – BETARD SPARTA Wrocław. Transmisje LIVE w ELEVEN SPORTS 1 (#LUBCZE) i CANAL+ Sport 5 / CANAL+ Online (#WROTOR).

W pierwszym półfinale PGE Ekstraligi w Częstochowie drużyna TAURON WŁÓKNIARZA uległa na własnym torze PLATINUM MOTOROWI Lublin 36:54 i znacznie ułatwili swoją sprawę pod względem awansu do finału rozgrywek. Zwłaszcza, że w rundzie zasadniczej na torze aktualnego mistrza Polski częstochowianie przegrali…taką samą różnicą punktową. Dużo zależeć będzie od formy liderów drużyny oraz zawodników, którzy jeszcze rok temu ścigali się w barwach klubu z Lublina – Mikkela Michelsena i Maksyma Drabika.

PLATINUM MOTOR z kolei jest w komfortowej sytuacji. Ostatnio do jazdy wrócił kontuzjowany Jack Holder, który był drugi w GP w Cardiff. Co prawda teraz przerwę w startach miał Mateusz Cierniak, ale na konferencji przedmeczowej zaznaczył, że z jego zdrowiem już jest w porządku. W formie jest ostatnio również Bartosz Bańbor, który na swoim domowym torze zdobył srebrny medal Młodzieżowego Indywidualnego Mistrza Polski.

10.09, godz. 16:30 PLATINUM MOTOR Lublin – TAURON WŁÓKNIARZ Częstochowa 
1. mecz: 54:36
LIVE: ELEVEN SPORTS 1

Studio: Marcelina Rutkowska-Konikiewicz, Marcin Kuźbicki, Oskar Bober
Komentarz: Marcin Musiał, Maciej Markowski
Reporterzy: Anita Mazur, Tomasz Lorek

Sędzia: Arkadiusz Kalwasiński
Komisarz toru: Maciej Głód

W Toruniu natomiast FOR NATURE SOLUTIONS KS APATOR Toruń zremisował z BETARD SPARTĄ Wrocław 45:45. Liderzy po rundzie zasadniczej będą musieli sobie radzić bez Tai’a Woffindena, który doznał kontuzji podczas Grand Prix Wielkiej Brytanii w Cardiff. Przed Brytyjczykiem walka z czasem, by wyrobić się na pozostałą część sezonu. To sprawa, że więcej ważnych punktów spada na barki pozostałych żużlowców z Wrocławia. O formę Macieja Janowskiego czy Daniela Bewley’a na swoim torze kibice nie muszą się martwić, jednak dużo zależeć będzie od postawy Piotra Pawlickiego, a swoje ważne punkty może również przywieźć Bartłomiej Kowalski.

Ekipie z Torunia ostatni mecz we Wrocławiu nie poszedł po myśli, bowiem przegrali 33:57. W ostatnich latach mecze wyjazdowe nie były mocnym punktem torunian, jednak w ostatnich występach wlała się mała nadzieja dla fanów na dobre zaprezentowanie się – w Gorzowie (14. runda) zespół wywiózł remis, z kolei w Lublinie (ćwierćfinał) FOR NATURE SOLUTIONS KS APATOR nawet prowadził ośmioma punktami i długo walczył o korzystny dla nich wynik.

10.09, godz. 19:15 BETARD SPARTA Wrocław – FOR NATURE SOLUTIONS KS APATOR Toruń 
1. mecz: 45:45
LIVE: CANAL+ Sport 5 / CANAL+ Online

Studio: Michał Łopaciński, Jacek Gajewski
Komentarz: Maciej Noskowicz, Patryk Malitowski
Reporterzy: Łukasz Benz, Piotr Kaczorek

Sędzia: Michał Sasień
Komisarz toru: Tomasz Walczak

10.09, godz. 21:15 Magazyn PGE Ekstraligi 
LIVE: CANAL+ Sport 5 / CANAL+ Online
Obsada:

  • Michał Łopaciński
  • Marek Cieślak
  • Patryk Malitowski
  • Piotr Kaczorek
  • Leszek Demski

Kibice mogą liczyć również na emocje, gdyż podczas meczów PGE Ekstraligi będą mogli uczestniczyć w promocji i wygrywać 2-paki Red Bulla (dla 100 pierwszych zgłaszających się do promocji w każdym meczu – koniecznie po oddaniu głosu na Juniora Meczu w Ekstraliga App).

Aplikacja dostępna jest TUTAJ 
Więcej o akcji Red Bull Juniorskie Asy TUTAJ

Kamil Szyszkowski