PLATINUM MOTOR Lublin pierwszym finalistą sezonu 2023 PGE Ekstraligi

Fot. Patryk Kowalski

Gospodarze objechali bezbłędne spotkanie, pokonując TAURON WŁÓKNIARZA Częstochowa 58:32 i pewnie wjechali do finału PGE Ekstraligi. Liderem lubelskiego zespołu był Bartosz Zmarzlik (14), a u gości najlepszy był Jakub Miśkowiak (9). W głosowaniu Red Bull Juniorskie Asy zwyciężył Mateusz Cierniak (77.13%).

Pierwsza seria startów rozpoczęła się od remisu. W biegu juniorskim PLATINUM MOTOR odniósł biegowy triumf, a w 4. odsłonie zmagań gospodarze przekroczyli linię mety na dwóch pierwszych pozycjach. W 5. wyścigu Fredrik Lindgren po fantastycznej szarży z czwartego miejsca przebił się na drugą lokatę, dowożąc tym samym z Jackiem Holderem 5:1. Po siedmiu biegach zawodnicy lubelskiego zespołu wysunęli się na dziesięciopunktowe prowadzenie.

Po 8. gonitwie, wynikiem 4:2, aktualni mistrzowie Polski zapewnił sobie miejsce w wielkim finale PGE Ekstraligi. Jack Holder i Fredrik Lindgren w 10. wyścigu pewnie pokonali 5:1 Leona Madsena i Franciszka Karczewskiego. To drugie podwójne zwycięstwo tego duetu w tym meczu.

Jedenasty bieg należał ponownie do gospodarzy, którzy z ogromną przewagą nad gośćmi pierwsi zameldowali się na linii mety. Przed biegami nominowanymi przewaga powiększyła się do 24 “oczek”. Te należały do Fredrika Lindgrena w 14. biegu i Bartosza Zmarzlika w ostatniej gonitwie przy Alejach Zygmuntowskich.

Pełne wyniki TUTAJ

Paulina Wiśniewska