U24 Ekstraliga: pierwsza porażka ORLEN CELLFAST WILKÓW, pierwsze zwycięstwo U24 BECKHOFF SPARTY

Fot. Wojciech Tarchalski

W ramach 16. zaległej rundy U24 Ekstraligi młodzi żużlowcy zmierzyli się na torach w Gorzowie i we Wrocławiu. Dopiero w przedostatniej kolejce rundy zasadniczej premierowe zwycięstwo odniosła drużyna U24 BECKHOFF SPARTY. Z kolei porażkę zanotował lider z Krosna. Blisko miejsca w finale jest zespół ENEA STALI.

ENEA STAL Gorzów – ORLEN CELLFAST WILKI Krosno 49:41

Mecz, który odbył się na stadionie im. Edwarda Jancarza, zakończył się zwycięstwem gospodarzy. Gorzowianie są pierwszym zespołem w rozgrywkach U24 Ekstraligi, którym udało się pokonać lidera tabeli –  ORLEN CELLFAST WILKI. Początek spotkania należał do gospodarzy, jednak z biegu na bieg goście odrobili straty. Wszystko rozstrzygnęło się w dwóch ostatnich gonitwach. W czternastym biegu miejscowi zwyciężyli podwójnie, a w ostatnim zremisowali. Żadna z drużyn nie otrzymała punktu bonusowego, ponieważ w dwumeczu był remis. W zespole ENEA STALI Gorzów świetnie spisał się Wiktor Jasiński (11+1). W drużynie gości dobre zawody odjechali Szymon Bańdur (9+2) i Marko Levishyn (9+1).

Pełne wyniki TUTAJ

U24 BECKHOFF SPARTA Wrocław –  TAURON U24 WŁÓKNIARZ Częstochowa 46:44

Mecz we Wrocławiu zakończyły się minimalnym zwycięstwem gospodarzy. Było to pierwsze zwycięstwo miejscowych w tym sezonie. Od początku zawody były wyrównane i emocjonujące. W dziesiątym wyścigu dnia nieprzyjemny upadek zanotował zawodnik gości – Bartosz Śmigielski. Młodzieżowiec TAURON U24 WŁÓKNIARZA Częstochowa został przetransportowany karetką do szpitala. Punkt bonusowy trafił do Częstochowy. Najskuteczniejszym żużlowcem po stronie gospodarzy był Kacper Andrzejewski (15). Wśród gości dobrze zaprezentował się Franciszek Karczewski (10).

Szczegóły meczu TUTAJ

  • Tabela U24 Ekstraligi TUTAJ
  • Klasyfikacja indywidualna TUTAJ

Aleksandra Gucia