Wygrana rzutem na taśmę. Torunianie bliżej brązowego medalu!

Fot. Patryk Kowalski

Do ostatniego biegu kibice na Motoarenie musieli drżeć o wygraną w 1. meczu o brąz w PGE Ekstralidze 2022. FOR NATURE SOLUTIONS APATOR ostatecznie pokonał ZIELONA-ENERGIA.COM WŁÓKNIARZA 46:44. Rajderem meczu został Kacper Woryna (11+1).

Przez cały czas to częstochowianie dyktowali warunki w spotkaniu. Po szóstym biegu goście prowadzili sześcioma punktami. Wtedy gospodarze rozpoczęli odrabianie strat. Udało im się tego dokonać do 11. wyścigu, gdzie był remis. Potem znów ZIELONA-ENERGIA.COM WŁÓKNIARZ wygrał 4:2 i przed biegami nominowanymi utrzymywali wynik na swoją korzyść.

Ostatnie dwie gonitwy to pokaz mocy FOR NATURE SOLUTIONS APATORA. Najpierw para Dudek – Lambert pokonała duet Lindgren – Madsen. Potem Jack Holder na wyjściu z 2. łuku wyprzedził dwóch zawodników gości za jednym manewrem.

Australijczyk był najlepiej punktującym żużlowcem ekipy z Torunia (16). Dwucyfrowy dorobek dopisał także Paweł Przedpełski (11+1). W zespole częstochowskim liderami byli Kacper Woryna (11+1) oraz Jakub Miśkowiak (10).

Pełna relacja TUTAJ