Zmarzlik na podium plebiscytu, Bajerski poza Toruniem, odwołane GP Rosji (podsumowanie 2022 roku – styczeń i luty)

Fot. Piotr Kucza/FotoPyk

Rok 2022 dobiega końca. W trakcie ostatnich dwunastu miesięcy kibice otrzymali dużą dawkę żużlowych emocji i nie tylko. Styczeń oraz luty przyniosły rozstrzygnięcia w Plebiscycie na Sportowca Roku, zmiany w sztabie toruńskiego klubu, a także decyzje dotyczące GP w Rosji.

Robert Lewandowski zwyciężył w 87. Plebiscycie Przeglądu Sportowego i telewizji Polsat na najlepszego sportowca Polski 2021 roku. Uroczysta Gala miała miejsce 8 stycznia. Bartosz Zmarzlik zajął ostatecznie 3. miejsce, a podium uzupełniła Anita Włodarczyk.

Gratuluję wszystkim laureatom 87. Plebiscytu na Najlepszego Sportowca Polski 2021 Roku ? Życzę równie dobrych, a może…

Posted by Bartosz Zmarzlik #95 on Sunday, January 9, 2022

W lutym Międzynarodowa Federacja Motocyklowa przedstawiła najnowsze informacje dotyczące rundy Speedway Grand Prix, która zaplanowana była na 9 lipca w Togliatti. Zawody zostały odwołane, ze względu na agresję sił zbrojnych Rosji na Ukrainę.

Na początku roku, FOR NATURE SOLUTIONS APATOR Toruń przekazał komunikat dotyczący przyszłości Tomasza Bajerskiego w klubie. – Pragniemy Was poinformować, że w nadchodzącym sezonie współpraca Klubu Sportowego Toruń SA z Tomaszem Bajerskim nie dojdzie do skutku – przekazał klub.

W lutym rozpoczęły się pierwsze w Europie rozgrywki ligowe. Na inaugurację ligi francuskiej Marmande pokonało Morizes 54:45. Liderem gospodarzy był Mathieu Tresarrieu, natomiast kiepski występ zaliczył Daniel Bewley. Wyniki dostępne TUTAJ

ZIELONA-ENERGIA.COM WŁÓKNIARZ Częstochowa ogłosił, że drużynę w U24 Ekstralidze poprowadzi Józef Kafel. Jako zawodnik, Kafel przez całą swoją żużlową karierę reprezentował “biało-zielone” barwy. Z kolei zespół częstochowski w nowych rozgrywkach zajął 8. miejsce.

W nadchodzącym sezonie 2022 prawdziwą nowością dla kibiców będzie Speedway Ekstraliga U-24. Wiadomo już, że naszą…

Posted by Włókniarz Częstochowa on Monday, January 3, 2022